فواید استفاده از نخ دندان

فواید استفاده از نخ دندان چیست؟

فواید استفاده از نخ دندان همیشه مورد توجه بوده است. دندانپزشک ها این توصیه را می کنند که برای به حداکثر رساندن بهداشت دندان و دهان بهتر است که حتما در کنار مسواک از نخ دندان نیز استفاده شود. به خاطر این که مسواک نمی تواند تمام بخش های دندانی را پوشش داده و تمیز کند. نخ دندان در این زمان به مسواک کمک می کند که مکان هایی مثل فاصله های بین دندانی که نمی تواند به آن دسترسی داشته باشد را پاک کرده تا آلودگی و ماندن غذا در آن قسمت باعث خراب شدن دندان نشود.

اگر با ما همراه باشید می توانید اطلاعات بیشتری درباره این که استفاده از نخ دندان چه فوایدی دارد بدست آورید.

  1. پیشگیری از بیماری لثه

یکی از مشکلات متعدد و شایع مشکلات دهانی بیماری های مختلف لثه است. این اتفاق زمانی می افتد که پاکیزگی و بهداشت دهان به صورت کامل انجام نگیرد و در نتیجه باکتری ها بستری مناسب در دهان برای خود پیدا کنند و به راحتی شروع به فعالیت کنند. این مشکل نه تنها به دندان ها آسیب می زند بلکه در شرایط مختلف نیز می تواند باعث بیماری های لثه ای بشود که اگر به سرعت جلوی گسترش آن گرفته نشود نیازمند درمان های ویژه ای می باشد.

  1. جلوگیری از بوی بد دهان

ماندن باقی مانده غذا ها در دهان یکی از عواملی است که می تواند از دلایل بوی بد دهان باشد. همان طور که در ابتدا گفته شده مسواک به تنهایی توانایی تمیز کردن تمام قسمت های دهان و دندان را ندارد، به همین دلیل است که توصیه می شود از نخ دندان به عنوان کامل کننده پاکیزگی دهان استفاده شود. نه تنها نخ دندان باعث خارج شدن خرده های غذا می شود بلکه باکتری هایی هم که با آن در بین دندان ها گیر کرده است را از بین می برد و باعث افرایش طراوت دهان می شود.

  1. کمک به کنترل دیابت

کاهش وجود باکتری های مضر در داخل دهان باعث می شود که مقدار ورود آن ها به جریان خون کمتر شود که همین امر کمک می کند که میزان قند خون فرد به صورت معمولی و به دور از تحت تاثیر قرار گرفتن توسط آن ها باشد.

کار های دیگری که در کنار نخ دندان می تواند به حفظ سلامت دندان کمک بکند چیست؟

مهمترین قسمت مراجعه به دندان پزشک است. بهترین فردی که می تواند از وضعیت دندان های شما آگاه شود و درباره آن ها به صورت دقیق نظر بدهد فقط این فرد است. البته در کنار مراجعه به دندانپزشک و استفاده از توصیه ها و راهنمایی های او، می توان به چند نکته رعایت کرد تا وضعیت سلامت بهداشت دندان و دهان بالاتر برود.

اولین و مهمترین بخش برای شروع مسواک زدن است. مسواک زدن درست می تواند از بیشتر مشکلات دندان و لثه ای که بوجود می آیند جلوگیری کند و به دهان طراوت و تازگی بخشد. ولی برای بهره بری بیشتر از این روش باید طرز صحیح مسواک زدن را دانست و به وسیله آن این کار را به ثمر رساند. شما برای دانستن روش صحیح مسواک زدن می توانید به مقاله                      مراجعه کنید تا بعد از استفاده از این روش شاهد تاثیر شگفت انگیز آن بر روی دندان های خود باشید.

در قسمت دوم استفاده از نخ دندان اهمیت پیدا می کند. بعد از مسواک زدن که مهمترین بخش این کار است، اهمیت نخ دندان پدید می آید. قسمت هایی که مسواک نتوانسته است به آن دسترسی پیدا کند تا از آلودگی و باکتری پاک کند به وسیله نخ دندان پاک می شود. دلیل اهمیت بالای این کار در این است که هیچ جایگزینی برای نخ دندان وجود ندارد و در صورت رعایت نکردن این امر دندان ها به سرعت شروع به خراب شدن می کنند. تاثیر این شاید در هنگام استفاده پیدا نباشد اما اگر انجام نگیرد بین دندان ها خراب می شود که همراه با خود درد می آورند و ظاهر دندان ها را زشت می کند.

در کنار تمام گفته های بالا می توان برای بالاتر بردن سطح سلامتی دندان ها و دهان از دهان شویه ها استفاده کرد. دهان شویه ها به صورت مایع هستند و به راحتی به تمام قسمت های دهان و دندان ها دسترسی پیدا می کنند. استفاده از آن ها هیچ سختی ندارد و باعث از بین رفتن باکتری ها در لحظه می شود.

به اشتراک بگذارید ارسال: